Pomáhám účetním vyznat se lépe v účetních a daňových zákonech. A ukazuji jim, jak je zavést do praxe. Učím, jak nastavit správně metodiku účtování a evidence. Věřím totiž, že dobře nastavený systém účtování a kontroly je základem, na kterém můžeme stavět.

Pomáhám klientkám a klientům také zvládnout s větším nadhledem a klidem účetní uzávěrku a inventarizaci a učím je, jak správně sestavit závěrku.

Mám dlouholeté zkušenosti v oboru

Účetnictví a daním se věnuji přes 20 let:
Pracovala jsem v účetní a daňové kanceláři.
Jako hlavní účetní jsem zpracovávala účetnictví v různých společnostech.
Vedla jsem finanční oddělení ve významné firmě.
Věnovala jsem se také klientům v rámci auditu.
Při své práci jsem měla vždy možnost spolupracovat s daňovými poradci a získávat tak praktické zkušenosti a znalosti i v oblasti daní.

Ve své praxi se zaměřuji na společnosti s ručením omezeným a akciové společnosti.

Tyto své zkušenosti předávám dál

Dnes své zkušenosti v oblasti účetnictví a daní předávám dál při osobních konzultacích. Také připravuji praktické návody a nástroje a píšu články.

JASNĚ A SROZUMITELNĚ

Pamatuji si, jak pro mě bylo občas náročné číst zákony a představovat si za nezáživným textem něco konkrétního. Proto vše převádím do srozumitelné podoby a propojuji s poznatky z praxe.

DAŇOVÉ A PRÁVNÍ SOUVISLOSTI

Pomáhám uvidět i daňové a právní souvislosti. Věřím totiž, že pokud má účetní základní přehled i o daních a právu, lépe odhadne, kdy je načase obrátit se na kolegu daňového poradce nebo právníka.

Jdu do hloubky věcí a dokážu vidět souvislosti

Při své práci jdu vždy do hloubky věcí a dokážu vidět souvislosti. Zároveň mám ráda jednoduchost a přehlednost. A hledám vždy cestu, jak to propojit. Tak, aby bylo vše v rovnováze.

Z vlastní zkušenosti totiž vím, jak tenká je hranice mezi kvalitně odvedenou prací a perfekcionismem. Jak snadné je ji překročit a jak těžké mnohdy je si toho všimnout. Přitom rozdíl je tak obrovský.

Kvalitně odvedená práce v nás vzbuzuje klid a příjemný pocit.

Perfekcionismus však vede k přepracování, k chybám (kterým jsme se chtěli tak moc vyhnout), k úzkostem, které mohou vyústit až v panické ataky, a nakonec i k vyhoření a nemoci. Vím o tom své.

Je pouze na nás, kterou cestou se vydáme.

Je pro mě důležité udržovat si rovnováhu a vnitřní klid

Já jsem se rozhodla pro rovnováhu a vnitřní klid. A je to pro mě vážně velká životní výzva 🙂

Pomáhají mi v tom pravidelné procházky přírodou, jóga a meditace a stálé navracení se k sobě. Praktikuji všímavost, kterou postupně více a více zavádím do svého běžného života. Ráda navštěvuji zámky a zámecké parky a poznávám nová města. Včetně místních kaváren.